Tynk drewnopodobny – zalety

Tynk dekoracyjny imitujący drewno jest produktem coraz popularniejszym w naszym kraju. Moda na montaż takiego rodzaju elewacji przybyła do nas z Niemiec, gdzie już od blisko dziesięciu lat osoby ceniące sobie prestiż zdecydowały się na tynk tego rodzaju. Co ciekawe to fakt, że oprócz walorów estetycznych, osoby decydujące się na tynk drewnopodobny w pewnym sensie ocieplają swój dom.

Krótszy czas pracy, lepszy efekt

Każda osoba planująca przeprowadzenie remontu w swoim domu kładzie nacisk na szybkość wykonania poszczególnych czynności. O ile remont wewnątrz zazwyczaj odbywa się stosunkowo krótko, o tyle zewnętrzne ściany hamują nas przed postępującymi pracami. Tak sytuacja wygląda głównie przy docieplaniu, ponieważ montaż tynku drewnopodobnego jest bardzo szybki, a daje znakomite efekty. Należy jednak pamiętać, że prace powinny być wykonywane w suchych warunkach i temperaturze powietrza oraz podłoża nie niższej niż +4-5°C i nie wyższej niż +25 – 27°C. Dlaczego temperatura jest taka ważna? Ponieważ schnięcie zewnętrznych ścian musi być równomierne, a wiadomo, że pogoda lubi płatać figle. Do tego typu remontów należy się przygotować i wybrać odpowiedni, pogodny dzień do wykonania działań.

tynk

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Lepsze wrażenie za mniejsze pieniądze

Tynk drewnopodobny podobnie jak profile elewacyjne daje znakomity efekt wizualny. Osoby ceniące sobie prestiż oraz wyszukaną elegancję (za małe pieniądze) powinny koniecznie poszukać bazy zdjęć z budynkami pokrytymi tynkiem drewnopodobnym. To produkt idealnie pasujący do Polkości, ponieważ nasi rodacy chcą posiadać coś pięknego za niewielkie pieniądze.

Jak to wygląda w praktyce?

Wykonanie elewacji odbywa się w trzech etapach i zazwyczaj w trzech dniach. Najpierw należy nałożyć tynk dekoracyjny, następnie dzięki silikonowej matrycy odciska się kształt drewna (imitacja) a po trzech dniach maluje się elewację na wybrany kolor. Do wyboru jest szeroka paleta barw, zatem każda rodzina znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi artykułami.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *